1. leht 1-st

Automaatsel tegutsemisel on põhjus

PostitusPostitatud: 01 Sept 2012, 21:16
Postitas Rumpumpel
Nii 15 aastat tagasi juhtus minuga üks üsna kummaline lugu. Peale seda üritan ma usaldada oma alateadvust ja käituda nii nagu on esimene mõte või emotsioon. Mõtlemise olen jätnud kõrvale ja pean ütlema, et sellest on mul väga palju kasu olnud.
Lugu ise selline:
15 a. tagasi ostis mu vend endale välismaalt uue auto ja ma ei mäleta miks, aga autodokumendid tõi ta minu kätte ja ma pidin need edasi toimetama tema Tartus elavale sõbrale. Seal ajal elasin ma ise Tallinnas, aga nädalavahetuseks oli plaan sõita Kesk-Eestisse ja sõber pidi neile dokumentidele järele tulema sinna.
Paar päeva enne nädalavahetust tulid mulle külalised ja oli plaan koos lastega loomaaeda minna. Enne kodust äraminekut vaatasin neid dokumente ja mõtlesin, et viin nad siit aknalaua pealt ära teise tuppa sahtlisse, sest mine seda tea, äkki vahepeal tulevad pätid või ma ka ei tea, mida ma katsin täpselt.
Võtsin siis need dokumendid ja läksin viisin nad ära.
Kui olime juba trepist alla minemas, siis äkki plahavats mule, et ma võtsin need dokumendid ja viisin kuskile...aga KUHU??? Et sinna sahtlisse ma neid küll ei pannud, kuhu oli algselt plaan neid viia. Läksin siis tagasi, sest süda valutas ja tahtsin selgust saada, kuhu ma need paberid siis ikka panin.
Käekotist korteri võtit ostides nägin, et need paberid olid mu käekotis! Seisin siis korteri ukse ja taga ja olin kahevahel, et kas viin tagasi tuppa või mitte ja siis ma mõtlesingi, et kui ma tegutsesin niimoodi automaatselt ju sel oli mingi põhjus, et ma nad käekotti panin, mitte ei viinud sinna kuhu plaanisin. Mõtlkesin veel, et kuule tüdruk, kuula nüüd üks kord oma alatedavust ja ära vii neid tuppa tagasi, sest ju see liigutus oli millekski hea! Võitlesin siis seal ntuke iseendaga ja lõpuks jätsin need dokumendid ikka endale kotti.
Ja siis - ma pidin kreepsu saama, kui see venna Tartus elav sõber mulle loomaaias vastu jalutas!!! ja ma sain sealsamas need paberid talle kohe üle anda!!!
Kui ma nüüd oleks kuulanud ooma mõistust ja need paberid ikka tuppa tagasi viinud, oleksin ma ennast maapõhja kirunud.
Peale seda juhust olen ma alati lasknud asjadel minna nii nagu nad lähevad, mitte üritanud üle mõelda ning automaatset tegutsemist hindan väga kõrgelt. Niim õngigi kord on selles ttõepoolest abi olnud:)

Re: Automaatsel tegutsemisel on põhjus

PostitusPostitatud: 15 Sept 2012, 18:26
Postitas kuldkuu
See on väga öige otsus,sest meie alateadvus on märksa targem kui meie koos oma möistusega. Aga ikka kipume ruttu möistusega asju vaatama, ei taha kuidagi usaldada oma alateadvust.