1. leht 1-st

Lääne astroloogia versus india astroloogia

PostitusPostitatud: 04 Mai 2017, 17:40
Postitas admin
Lääne astroloogia vs India astroloogia?

Jyoitish on märksa erinev astroloogiline süsteem. Veedalik astroloogia kasutab „sidereal“ sodiaagisüsteemi, misbaseerub fikseeritud ja vaadeldavatel tähekogumitel, mida me näeme taevas. Lääne astroloogia baseerub troopilisel sodiaagisüsteemil, mis ei ole fikseeritud ega vaadeldavad, vaid sõltuvad Päikese positsioonist taevas.

Sidereal sodiaagis on märgid jagatud 27-ks tähtede grupiks, kui Tropical sodiaagis on liikuvad märgid. Kuna Maa pöörleb oma teljel, esinevad pööripäevad, mil rahvakeeli muutub aastaaeg.

Sodiaak ehk siis tähtkuju liigub 1/60 kraadi aastas tänu sellele. Selle tõttu praegune suhteline/liikuv tähtkuju on liikunud terve tähtkuju võrra määratud tähtkujust. Sellepärast võib su päikesemärk olla ühe võrra tagapool veedalikus astroloogias, kui seda oli Lääne astroloogias. Täpsemalt erineb Lääne astroloogia India astroloogiast 24 kraadi võrra.

India astroloogias me ei määratle inimest tema päikesemärgi järgi, vastukaaluks lääne astroloogiale. Veedalikus astroloogias me alustame lagnast ehk tõusumärgist, mis tõusis ida horisondil sünniajal. See määratleb ära planeetide suhestumise kaardis ja annab vihjeid isiku iseloomu, füüsiliste parameetrite ja olemuse kohta.

Hindu astroloogias on kasutusel „terve märgi süsteem“, kus iga märk ja maja on täpselt 30˚. Seega ei saa olla ühes märgis mitu maja, mida me tihti näeme lääne astroloogia troopilises sünnikaardis.

Lisainfo: http://www.indiaastroloogia.ee/