1. leht 1-st

Saatan

PostitusPostitatud: 04 Sept 2012, 00:59
Postitas huviline
Tarot pakis on Saatan üks neid kaarte, mida on raske tõlgendada tema paljude erinevate tähendusvarjundite tõttu. Mida aasta edasi, seda rohkem ma neid tähendusvarjundeid avastan. Tavaliselt on seda kaarti tõlgendatud kiusatuste, kõikvõimalike sõltuvuste ja armukadedusena – alati olukordadena, kus mingi omadus või asi saab meie üle meelevalla ning hakkab meie elu üle valitsema. Reeglina mõistetakse selle all just meeldivaid asju, sest inimene satub sõltuvusse ju meeldivast … aga kas alati on just meeldiv see, mida me Saatana mõistes kartma peame?

Tegelikult on võimalik täiesti vastupidine variant. Inimene jääb sõltuvusse korralikkusest, moraalist, piirangutest, normidest jne. Inimene, kes ei luba endale kunagi spontaansust, ei luba vihastada ja eriti ei luba endal olla halb (jah, hinnangu anname ka meie ise, aga siin ma mõtlen just endale selle lubamist, mida me ise halvaks peame) võib sattuda samasugusesse sõltuvusse kui see, kes jääb sõltuvusse alkoholist, seksist, hasartmängust jne. Ta on sama vähe vaba kui see, kes oma kirgede järgi jookseb.

Siit tuleb veel üks oluline Saatana tähendus. Saatan on tegelikult ääretult tugev jõud meie sees, aga see on selline jõud, mida inimesed tihti puutuda ei julge, sest sellele saame me ligi alles siis, kui oleme oma kõige tumedamatele hingesügavustele julgelt silma vaadanud. Need kõige tumedamad sügavused on aga enamiku jaoks teema, mis üritatakse peita kõige kaugemasse salakambrisse ning nii olematuks mõelda. See on Saatana jõu konks. Vaid siis, kui me neid tumedaid hingeosi juhime, saame me sellele jõule ligi, kuid selleks, et neid hingeosi juhtima hakata, peame me kõigepealt tunnistama nende olemasolu. Ja just selles hetkes peitub selle jõu kasutamise hädaoht: me laseme endast midagi valla ning üheks hetkeks saavutab see meelevalla meie üle. Kas meil on niipalju jõudu ja oskusi, et see vallapäästetud jõud alluks meie tahtele ega hakkaks hoopis ise meie üle valitsema – selline on Saatana kaardi väljakutse.

Oma elu võib tegelikult täiesti ära elada nii, et too Saatana arhetüübi teine pool meid üldse ei puuduta, eriti kui meil on piisavalt õnnelik saatus, mis võimaldab meil elus edu saavutada ilma seda ürgset jõudu kasutamata. Kuid kõigil seda luksust ei ole ning nende rolliks on riskida. Sellise jõu kasutamine on ju alati risk. Aga kas me saame siin ilma riskita üldse midagi saavutada?

Igal juhul minu jaoks räägib see kaart üha enam Jõust, millega saab mägesid liigutada, kuid millest ei tohi kunagi ja mitte mingil juhul joobuda, sest joobudes oleme me ise sellele jõule alla jäänud.

Autor: Ramlov

Re: Saatan

PostitusPostitatud: 08 Dets 2013, 17:31
Postitas mikeprince
No super jutt sul :) mul kunagi vend ütles mulle, et sa ei tea kuidas sa suudad inimesi mõjutada, aga ma pole sellest veel ise aru saanud...äkki see on hea.