para.ee

Jäta vahele kuni sisuni


  • Foorumi pealeht ‹ Maagia ‹ Maagiast
  • Muuda fondi suurust
  • Printerivaade

Mis on must maagia?

Postita vastus
7 postitust • 1. leht 1-st

Mis on must maagia?

PostitusPostitas huviline » 02 Sept 2012, 01:56

Kristlased mõistavad selle hukka. Samas on keskaegseid musta maagia praktiseerijaid kujutatud mungarüüdes meestena, kes pöördusid palvetes jumala poole ja paastusid. Ravitsejad, maagid, külatargad ja nõiad ei armasta endast rääkida. Ja kui räägivadki, siis sellest, et musta maagiaga tegelemine on väga ohtlik, samal ajal väga ligitõmbav.

Tavamõistes nimetatakse “mustaks” selliseid maagilisi riitusi, mille eesmärgiks on teiste kahjustamine. Kuid õpetlased-esoteerikud nimetavad mustaks maagiaks teadmiste kompleksi, mis võimaldab nii enda siseenergia kui ka looduslike energiate — vee, maa, õhu ja tule kasutamist ellujäämiseks äärmuslikes olukordades: põua ja ikalduse ajal, vaenlaste keskel ja täielikus üksinduses, epideemiate ja katastroofide tingimustes.

Must maagia pole iseenesest halb ega hea, vaid ohtlik, nagu terav nuga väikese lapse käes. Halb maine on mustal maagial seetõttu, et nende teadmiste abil on võimalik kurja teha. Valge maagia sellega ei tegele, kuid just sellepärast peavad paljud seda piiratud teaduseks — sellega võib ravida ja edu ligi tõmmata, kuid ära kaetada, needa või endasse armuma panna valge maagia ei luba.
Kasutaja avatar
huviline
 
Postitusi: 76
Liitunud: 30 Aug 2012, 10:39
Üles

Re: Mis on must maagia?

PostitusPostitas NIK1000 » 02 Sept 2012, 10:37

Nõus eelneva autoriga. Pole musta, ega valget maagiat. Kõik oleneb eesmärgist.

http://www.magicklavdia.ru/magic.php
http://coma.su/content/view/25/28/
http://magiya.moy.su/index/0-53
Kasutaja avatar
NIK1000
 
Postitusi: 107
Liitunud: 01 Sept 2012, 19:22
Üles

Must maagia.

PostitusPostitas NIK1000 » 04 Sept 2012, 21:37

http://otherbelief.narod2.ru/magiya_iii ... ya_magiya/
http://www.blackmagiya.ru/
http://video.yandex.ru/users/konandrakon/view/1166/#
http://video.yandex.ru/users/konandrakon/view/860/#


:!: Ps. Materjalid foorumis on lugemiseks, mitte ei pea hakkama kohe proovima))
Kasutaja avatar
NIK1000
 
Postitusi: 107
Liitunud: 01 Sept 2012, 19:22
Üles

Re: Mis on must maagia?

PostitusPostitas Mustlind » 12 Sept 2012, 19:31

Piibli 6. ja 7. Moosese raamat on musta maagia õpikud. Eesti keeles täiesti olemas. Need teadmised on praegugi kiriku käes ja kasutatakse. Lihtsalt lihtinimestele ei lubata. õigemini koristati piiblist ära, nagu ka vihjed taassünnile jm, kui lugemisoskus hakkas levima.
Luule Viilma ütleb oma 7. raamatu lõpus, et must maagia on suurim häbitus, lugege, jube hea!
Seisukohaga, et must maagia on ohtlik, aga saab tõsise vajaduse korral suuri asju teha, olen üldiselt nõus.
Kasutaja avatar
Mustlind
 
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Sept 2012, 18:13
Üles

Re: Mis on must maagia?

PostitusPostitas Lugeja » 12 Sept 2012, 20:05

Ka poes müüdav kirves on ohtlik. Kõik oleneb, mis otstarbel kasutada ja kelle käes see on. Moosese raamatute tõeline tekst, on ainult Vatikani arhiivis. Ülejäänu, on ümbertrükk ja nagu alati sellistel juhtudel, läheb palju kaduma ja ka palju kirjutatakse teisiti. Ka lugedes seda, mis praegu saadaval ja võrreldes, leiab alati, et eri trükkides, midagi erineb.
Kasutaja avatar
Lugeja
 
Postitusi: 22
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:50
Üles

Re: Mis on must maagia?

PostitusPostitas huviline » 06 Okt 2012, 00:28

See, mis on eesti keeles, pole see. See eestikeelne on mul olemas ja pigem ... ajab natuke muigama. http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/vana ... /sisu.html
Kasutaja avatar
huviline
 
Postitusi: 76
Liitunud: 30 Aug 2012, 10:39
Üles

Re: Mis on must maagia?

PostitusPostitas Allenwood » 06 Jaan 2016, 16:15

Must maagia pole iseenesest halb ega hea, vaid ohtlik, nagu terav nuga väikese blooper käes. Halb maine on mustal maagial seetõttu, et nende teadmiste abil on võimalik kurja teha. Valge maagia sellega ei tegele, kuid just sellepärast peavad paljud seda piiratud teaduseks — sellega võib ravida ja edu ligi tõmmata, kuid ära kaetada, needa või endasse armuma panna valge maagia ei luba.
braindumps
Allenwood
 
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Jaan 2016, 16:09
Üles


Postita vastus
7 postitust • 1. leht 1-st

Mine Maagiast

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

  • Foorumi pealeht
  • Juhtkond • Kustuta kõik foorumi küpsised • Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]
Powered by phpBB