1. leht 1-st

Mis on must maagia?

PostitusPostitatud: 02 Sept 2012, 01:56
Postitas huviline
Kristlased mõistavad selle hukka. Samas on keskaegseid musta maagia praktiseerijaid kujutatud mungarüüdes meestena, kes pöördusid palvetes jumala poole ja paastusid. Ravitsejad, maagid, külatargad ja nõiad ei armasta endast rääkida. Ja kui räägivadki, siis sellest, et musta maagiaga tegelemine on väga ohtlik, samal ajal väga ligitõmbav.

Tavamõistes nimetatakse “mustaks” selliseid maagilisi riitusi, mille eesmärgiks on teiste kahjustamine. Kuid õpetlased-esoteerikud nimetavad mustaks maagiaks teadmiste kompleksi, mis võimaldab nii enda siseenergia kui ka looduslike energiate — vee, maa, õhu ja tule kasutamist ellujäämiseks äärmuslikes olukordades: põua ja ikalduse ajal, vaenlaste keskel ja täielikus üksinduses, epideemiate ja katastroofide tingimustes.

Must maagia pole iseenesest halb ega hea, vaid ohtlik, nagu terav nuga väikese lapse käes. Halb maine on mustal maagial seetõttu, et nende teadmiste abil on võimalik kurja teha. Valge maagia sellega ei tegele, kuid just sellepärast peavad paljud seda piiratud teaduseks — sellega võib ravida ja edu ligi tõmmata, kuid ära kaetada, needa või endasse armuma panna valge maagia ei luba.

Re: Mis on must maagia?

PostitusPostitatud: 02 Sept 2012, 10:37
Postitas NIK1000
Nõus eelneva autoriga. Pole musta, ega valget maagiat. Kõik oleneb eesmärgist.

http://www.magicklavdia.ru/magic.php
http://coma.su/content/view/25/28/
http://magiya.moy.su/index/0-53

Must maagia.

PostitusPostitatud: 04 Sept 2012, 21:37
Postitas NIK1000

Re: Mis on must maagia?

PostitusPostitatud: 12 Sept 2012, 19:31
Postitas Mustlind
Piibli 6. ja 7. Moosese raamat on musta maagia õpikud. Eesti keeles täiesti olemas. Need teadmised on praegugi kiriku käes ja kasutatakse. Lihtsalt lihtinimestele ei lubata. õigemini koristati piiblist ära, nagu ka vihjed taassünnile jm, kui lugemisoskus hakkas levima.
Luule Viilma ütleb oma 7. raamatu lõpus, et must maagia on suurim häbitus, lugege, jube hea!
Seisukohaga, et must maagia on ohtlik, aga saab tõsise vajaduse korral suuri asju teha, olen üldiselt nõus.

Re: Mis on must maagia?

PostitusPostitatud: 12 Sept 2012, 20:05
Postitas Lugeja
Ka poes müüdav kirves on ohtlik. Kõik oleneb, mis otstarbel kasutada ja kelle käes see on. Moosese raamatute tõeline tekst, on ainult Vatikani arhiivis. Ülejäänu, on ümbertrükk ja nagu alati sellistel juhtudel, läheb palju kaduma ja ka palju kirjutatakse teisiti. Ka lugedes seda, mis praegu saadaval ja võrreldes, leiab alati, et eri trükkides, midagi erineb.

Re: Mis on must maagia?

PostitusPostitatud: 06 Okt 2012, 00:28
Postitas huviline
See, mis on eesti keeles, pole see. See eestikeelne on mul olemas ja pigem ... ajab natuke muigama. http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/vana ... /sisu.html

Re: Mis on must maagia?

PostitusPostitatud: 06 Jaan 2016, 16:15
Postitas Allenwood
Must maagia pole iseenesest halb ega hea, vaid ohtlik, nagu terav nuga väikese blooper käes. Halb maine on mustal maagial seetõttu, et nende teadmiste abil on võimalik kurja teha. Valge maagia sellega ei tegele, kuid just sellepärast peavad paljud seda piiratud teaduseks — sellega võib ravida ja edu ligi tõmmata, kuid ära kaetada, needa või endasse armuma panna valge maagia ei luba.