1. leht 1-st

Loits versus maagiline rituaal

PostitusPostitatud: 08 Sept 2012, 22:14
Postitas huviline
On neil mingit vahet?

Re: Loits versus maagiline rituaal

PostitusPostitatud: 09 Sept 2012, 08:33
Postitas NIK1000
Loits, on tetaud sõnade ja lausete kogum. Loitsu käigus tavaliselt ei kasutata teisi maagilisi abivahendeid. Loits võib olla tihti ka kaunis vabalt sõnastatud. Mantrad, on ka loits ja ka palve kirikus, on mõnes mõttes loits. Loits on maagia osa.
Rituaalne maagia on, kindlate abivahenditega ja kindlal ajal, kindlate tegevuste tegemine. Ka rituaalides kasutatakse loitse. Need võivad siis olla kindlalt paika pandud "nõiasõnad", või ka vaba tekst, kuid kindlasti teatud tähendusega.
Manamine on ka loits, kuid vaba tekstiga. Loits on tiht vajalik ka mõtte kontsentreerimiseks ja selle suunamiseks.
Tihti räägitakse, et keegi on ära sõnutud, kaetatud jne. See on sellest, et ka halvad sõnad, mis ikka tugeva energiaga öeldud, võivad
omada mõju, tihti halba mõju.